Jotun Powder Coatings jest producentem farb proszkowych Corro-Coat przeznaczonych do różnorodnych zastosowań. Zakres materiałów, które można powlekać proszkowo stale rozszerza się. Poczynając od odlewów stalowych, żeliwnych, aluminium budowlanego poprzez szkło i ceramikę, aż do elementów MDF. Coraz więcej producentów i użytkowników dostrzega korzyści płynące z zastosowania farb proszkowych:

ochrona środowiska – ograniczenie substancji rozpuszczalnikowych i zmniejszenie ilości odpadów
wysoka jakość powłoki pod względem mechanicznym i estetycznym
efektywne wykorzystanie farby – możliwość odzysku
automatyzacja procesu aplikacji

Dobór farby proszkowej powinien być zawsze przeprowadzony bardzo wnikliwie. Szeroka oferta farb proszkowych Jotun Powder Coatings pozwala na zaspokojenie wielu różnorakich wymagań. Prawidłowo dobrana powłoka zapewnia optymalne zabezpieczenie i dekorację powlekanych elementów.

Przy wyborze farby proszkowej należy wziąć pod uwagę:

pożądany wygląd powłoki:
kolor (paleta RAL lub NCS)
połysk, półpołysk, mat
efekty specjalne: strukturalne, patynowane, metaliczne, perłowe, młoteczkowe, „antyczne”

zastosowanie elementu:
wewnętrzne czy zewnętrzne
stopień agresywności środowiska
wymagany czas eksploatacji


rodzaj sprzętu do aplikacji farby proszkowej.

Farby proszkowe Jotun Powder Coatings są produkowane na bazie żywic epoksydowych, epoksydowo-poliestrowych i poliestrowych z zastosowaniem różnorakich dodatków nie zawierających metali ciężkich i związku TGIC. Składniki farby decydują o jej właściwościach i możliwości zastosowań. Nasi doradcy służą fachową pomocą w celu dokonania najbardziej właściwego i odpowiadającego Państwa potrzebom wyboru.

 karty bezpieczeństwa